Witamy!

Możemy się poszczycić się doświadczeniem w świadczeniu usług na rzecz firm z branży budowlanej (budowa dróg i mostów), handlowej, informatycznej i medycznej, a także na rzecz syndyków mas upadłości prowadzących postępowania upadłościowe firm leasingowych, deweloperskich, produkcyjnych

Maj 2020 Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Sierpień 2016

Prowadzenie biznesu w Austrii i Niemczech

2016-08-31 | Paweł

frazy kluczowe: kancelaria, radca prawny, notariusz, prawnik, adwokat, wiedeń, austria

Wejście Polski do Unii Europejskiej przyniosło naszym obywatelom wiele wymiernych korzyści. Polacy mogą kupować i sprzedawać towary oraz usługi na wspólnym rynku europejskim, podróżować bez zbędnych formalności, podejmować pracę w każdym kraju członkowskim.
Jedną z największych korzyści naszego członkostwa we Wspólnocie jest możliwość założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w dowolnie wybranym kraju Unii Europejskiej. Statystyki pokazują, iż największy odsetek naszych obywateli decyduje się na założenie własnej firmy na terenie Austrii i Niemiec. Ten fakt nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę to, że oba kraje są niedaleko Polski, a stosowane tam przepisy zachęcają do przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Pierwszym krokiem jest założenie prostej jednoosobowej działalności, która umożliwia nawiązanie odpowiednich kontaktów, poznanie kontrahentów, odbiorców i dostawców.  Z czasem - gdy firma dobrze funkcjonuje i cały czas się rozwija - następuje kolejny krok, czyli zakładanie spółki gmbh w Niemczech. Powodem takiego działania jest między innymi chęć zabezpieczenia własnego majątku, a także większy prestiż. Zakładanie spółki w Austrii jest nieco bardziej skomplikowane i trwa nawet kilka miesięcy. Dlatego też polski prawnik w Wiedniu radzi, aby w takim przypadku skorzystać z pomocy prawniczej, co przyspieszy i ułatwi wszelkie procedury. Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w Austrii bądź Niemczech jest narażony na kontakt z nieuczciwymi kontrahentami. Polski prawnik w Wiedniu, zajmujący się windykacją w Austrii i Niemczech radzi, aby w takim przypadku nawiązać współpracę z międzynarodową firmą windykacyjną.

'

Zdjęcia naszego reportera
kancelaria
radca prawny
notariusz
prawnik
adwokat
wiedeń
austria

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: